Say cheese! Ar gyvenimo aprašymui reikalinga nuotrauka?
Pildydami CV, daugelis svarsto, ar verta pridėti nuotrauką. Šį sprendimą reikėtų priimti, įvertinus ne tik tai, ar turite tinkamą nuotrauką ir jaučiatės komfortiškai ją pateikdami, bet ir atsižvelgiant į darbo skelbimo reikalavimus bei šalies, kurioje kandidatuojate, CV standartus.
Atsižvelgiant į patį darbo pobūdį, nuotrauka reikalinga, jeigu išvaizda yra vienas iš kriterijų, reikalingų atlikti darbo funkcijas. Pavyzdžiui, dalyvaujant modelio atrankoje, nuotrauka yra dalis gyvenimo aprašymo. Tačiau daugumoje kitų profesijų, kur darbdavys vertina techninius ar organizacinius įgūdžius, nuotrauka gali būti nebūtina (IT, finansai, viešasis sektorius...).
Taip pat, ar reikalinga nuotrauka, ar ne, priklauso ir nuo šalies, kurioje kandidatas aplikuoja. Vienos iš tokių šalių, kuriose nuotraukų kėlimas nerekomenduojamas, yra Jungtinės Amerikos Valstijos, Jungtinė Karalystė, Nyderlandai, Singapūras, Australija, Kanada. Vienose iš jų galioja antidiskriminacijos įstatymai, o kitose nuotraukos gyvenimo aprašyme yra uždraustos.
Taip pat yra šalių, kuriose pateikti nuotrauką kartu su CV yra įprasta praktika:
- Europoje: Šveicarijoje, Italijoje, Latvijoje, Austrijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Portugalijoje, Ispanijoje.
- Pietų Amerikoje: visose šalyse, išskyrus Meksiką.
- Azijoje: Kinijoje, Filipinuose, Malaizijoje, Indijoje, Tailande, Vietname.
- Afrikoje: Alžyre, Egipte, Ruandoje, Ugandoje, Mozambike, Ganoje.
LIETUVOJE
Lietuvoje nuotraukos pridėjimas prie gyvenimo aprašymo nėra įstatymiškai reglamentuotas ir nėra įprasta praktika, todėl šį sprendimą kiekvienas kandidatas priima individualiai. Pateikta nuotrauka CV leis jus labiau įsimint, bet tai nebus prioritetas renkantis specialistą.
Jeigu nusprestumėte visgi talpinti nuotrauką, kaip turėtų atrodyti tinkama CV nuotrauka?
- Jokių asmenukių. Nuotrauka turėtų atrodyti profesionaliai ir būti formali.
- Tvarkingi drabužiai. Rekomenduojama „business casual“.
- Neutralus fonas. Stenkitės, kad už jūsų nebūtų jokio vizualinio triukšmo.
- Ir, žinoma, nepamirškite šypsotis – taip parodysite, kad esate šiltas ir savimi pasitikintis.
Pati nuotrauka turėtų būti talpinama gyvenimo aprašymo viršuje, dešinėje ar kairėje pusėje šalia jūsų kontaktų.
Nepamirškime „LinkedIn“ platformos, kurioje retas asmuo neturi nuotraukos. Kadangi CV dažnai būna su pridėta „LinkedIn“ profilio nuoroda, kurioje matoma jūsų nuotrauka, sprendimas įtraukti nuotrauką tiesiai į gyvenimo aprašymą priklauso nuo šalies, kurioje ieškote darbo, konkretaus darbo pobūdžio ir jūsų asmeninio pasirinkimo.
Svarbiausia CV dalis yra jūsų patirtis, įgūdžiai ir pasiekimai. Įsitikinkite, kad ši informacija yra aiškiai ir struktūruotai pateikta, nes tai yra pagrindiniai aspektai, kuriuos vertina darbdaviai, nuotrauka tik papildomas elementas.